Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz Açıldı - Değişim Rehabilitasyon

Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz Açıldı

naturellogo-son2-300x145http://www.naturelpsikolojikdanismanlik.com/ Naturel Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi-GÖKTÜRK kurucusu Uzman Psikolog Kadriye Özpıranga Yürüt, 1990 yılında başladığı Hacettepe Üniversitesi Psikoloji  Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra çeşitli hastane ve klinik stajlarında ve eğitim araştırmalarında gönüllü olarak yer alarak, çok sevdiği mesleğinde her zaman yeniliklerin izleyicisi oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra başladığı ve 16.yılını dolduran meslek yaşamını Klinik Psikoloji ve Özel Eğitim alanında yapmış olduğu çalışmalarla geçirdi.

Bahçelievler ve Gaziosmanpaşa’daki merkezlerimizden sonra 3. şubemiz olarak Göktürk’te faaliyete geçen  merkezimizde Psikolog , Psikiyatrist, Çocuk Gelişim Uzmanı, Dil ve Konuşma Terapisti, Fizyoterapist, Refleksoloji Uzmanından oluşan geniş bir kadro ile hizmet vermekteyiz. Naturel Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Pazar hariç haftanın tüm günleri hizmet vermektedir.

HİZMETLERİMİZ

PSİKOLOJİ TABANLI ÇALIŞMALARIMIZ

Hayatımızın her alanı bir döngüdür aslında ve bu döngü hissetmeyle başlar, farkındalıkla devam eder, temas ve doyumla son bulur.  Amacımız hislerinizi geliştirerek, içgörünüzü ve farkındalıklarınızı artırmak ve ihtiyaçlarınızla temas etmenizi sağlamak ama bunu yaparken de hedefimiz kişiliğinizi değiştirmeye çalışmak  değil, var olan hamuru terapist-danışan işbirliği ile yoğurarak en güzel şekile kavuşturmak.

Danışmanlık alanlarımızdan bazıları;

• Aile ve Evlilik Danışmanlığı

• Psikolojik Danışmanlık

• Depresyon

• Panik Atak

• Cinsel Problemler

• Yeme  Bozuklukları

• Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

• Sınav  Stresi

• Değerlendirme ve Zeka  Testleri

• Öğrenme Güçlüğü ve Disleksi

• Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği

• Psikodrama Grupları

BESLENME PROBLEMLERİ VE ÇÖZÜMLERİ

Şunu kabul edelim ki hiç kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Yıllardan beri özellikle medya da çıkan çeşitli formüllerle kilo vermenin yolları insanlara sunulmuş ve diyeti uygulayan kişiye porsiyon miktarları önerme mantığı ile kliolarından mutlu olmayan insanlar kobay olarak kullanılmışlardır. Bir hafta çıkan bir zayıflama formulünden sonra bu rejimi uygulayan kişi daha rejimin üçüncü dördüncü günü aynı gazetede yeni bir “mucize” formülle karşılaşabilmektedir.

Kilo almak veya alamamak durumu kişinin çevresindeki şartların değişmesi ile tetiklenir. Sosyal hayatında meydana gelen ani değişiklikler veya hayatın getirdiği bir takım durumlarda, eğer kişi bu söz konusu durumlara psikolojik olarak hazır değilse hormon salgılarında meydana gelen değişiklikler sonucu kilo almaya başlar. Genellikle günlük tükettiği besinleri aynı miktarda tüketse bile hormonlardaki değişiklikler sebebiyle beyni vücuda “depola” yani yağ oluştur emri verir. İç güdüsel olarak insan beyni hazırlıklı olmadığı bu değişikliklere karşı savunma refleksi olarak geliştirdiği bu yöntem ile depoladığı yağları daha sonra bu ani değişikliklerden kurtulma veya sorunlarla başa çıkma evresinde kullanmayı hedeflemektedir. Çok ender olsada psikolojik tabanlı iştahsızlık sebebi ile kilo kaybı da görülebilmektedir.

Alışkanlıklar insan haytına yön verir. Kişinin ne kadar sağlıklı ne kadar iyi alışkanlıkları varsa o kişinin mutlu ve huzurlu bir hayat geçirebileceği yönünde kuvvetli delillerimiz var demektir. Beslenme alışkanlığı adı üstünde bir alışkanlıktır ve değişebilir. Bu değişiklik iyiye ve kötüye doğru olabilir. Örneğin markette gıda alışverişi yaparken bize hükmeden beynimiz değil çoğu zaman beslenme alışkanlıklarımızdır. Uzmanların alışverişe tok karnına çıkın söyleminin altında yatan sebep de budur.

İnsan vucudundaki meydana gelen birçok rahatsızlığın psikolojik sebeblerden kaynaklandığı ispatlanmıştır. Kilo problemi ileriye dönük bir çok rahatsızlığın tetikleyicisi durumundadır. Psikolojik açıdan değerlendirilmemiş bir kişinin sadece diyet yaparak zayıflaması çok zordur. Çeşitli ilac ve şok yöntemlerle kişiler çok az miktarda verdikleri kiloları kısa zamanda fazlasıyla geri almaktadırlar.

Naturel Psikolojik Danışmanlık Merkezinde bizler konusunda uzman diyetisyen ve uzman psikolog işbirliği ile danışanlarımıza en uygun ve kişiye özel çözümleri üretip yapılan iyileştirme hamlelerini daha kalıcı kılıyoruz.

Bizimle görüşmeden gereksiz yere aç kalmayın!

DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI ÇALIŞMALARIMIZ

Psikolojik ve nörolojik tabanlı olabildiği gibi genllikle günlük hayatımızda kullandığımız televizyon, bilgisayar ve dijital oyunların olumsuz etkileri de özellikle çocuklarımızın fiziki ve mental gelişimini etkilemektedir. En fazla konuşma ve algılama bozuklukları olarak karşımıza çıkan bu problemlere zamanında müdahale edilmediği durumlarda otizme kadar giden çok tehlikeli bir yola girebilmektedir. Bebeklik çağlarından başlayarak alacağımız küçük ama etkili önlemlerle bu olumsuzlukların üstesinden gelinebilmektedir. Aldığımız önlemlere ramen okul çağına gelen veya okula devam eden çocuklarımızda, gençlerimizde ve hatta yetişkinlerde konuşma problemlerine rastlayabilmekteyiz. Sosyal hayata olumsuz etkisi sebebiyle konuşma problemleri başarının önünde bir engel olarak dikilmektedir. Etkili ve akıcı konuşmanın önemi okulda ve iş hayatında öne çıkmaktadır. Eğitimcilerimiz tüm yaştaki ihtiyaç sahiplerine bu bilinçle çalışıp dertlerinden kurtulmaları için onlara yardım etmektedirler.

KONUŞMA BOZUKLUĞU ÇEŞİTLERİ:

ARTKÜLASYON VEYA SESLETİM BOZUKLUĞU: Çocuk ana dilinin bağımsız veya birleşik seslerini doğru ve anlaşılır şekilde çıkarmıyorsa, çıkardığı sesler kendi yaşıtlarının çıkarması gereken seslerden farklılık gösteriyorsa bu konuşma bozukluğuna artkülasyon bozukluğu denir.

HIZLI  ve KARMAŞIK KONUŞMA: Konuşmalar genelde düzensiz, karışık ve anlaşılır olmamakla birlikte kişi genelde yaptığı hatanın farkında olmaz. Kekemelikten farklı olarak bu kişilerde konuşma zorluğundan dolayı oluşan farklı yüz ve vücut hareketleri (tik diye de adlandırdığımız) yoktur.

KEKEMELİK: Genelde küçük yaşta psikolojik nedenlere bağlı olarak oluşan, konuşma ritminin düzensizliği olarak da tanımlanan bir konuşma bozukluğudur. Gereğinden fazla duraksamalar, hece tekrarları veya cümleye başlayamama şeklinde oluşur. Bu kişiler genellikle çok başarılı olmakla birlikte kaygı ve  konuşma korkusu taşırlar.

GECİKMİŞ KONUŞMA: Çocukların beklenen zamanda dil gelişimini tamamlamaması, kendini ifade etmede güçlük yaşaması gecikmiş konuşma veya bebeksi konuşma olarak da adlandırılır.

AFAZİ: Yetişkinlerde beyin travması veya felç sonrası da görülebilen bir konuşma bozukluğudur.  Ayrıca dil gelişimi tamamlanmış olan çocuklarda da beyin sarsıntısı sonrası düşünceleri düzenleme, anlatma veya anlama zorluğu şeklinde de görülebilen söz yitimi olarak da adlandırılan bir konuşma bozukluğudur.

BEDENSEL TABANLI ÇALIŞMALARIMIZ

Günlük hayatımızda farkında olmadan yaptığımız, gerek iş hayatımızın gerekse günlük ev yaşamımızın gerektirdiği bazı fiziksel aktivitelerin çokluğu veya azlığı zamanla vücudumuzda bazı  deformasyonlara sebebiyet vermektedir. Bu deformasyonlara sahip kişiler günlük hayatımızda yazısı kötü olan bir ilkokul öğrencisi, sırt ve bel ağrılarından şikayetçi bir bilgisayar kullanıcısı veya fazla kilolarından şikayetçi obez bir çocuk olarak karşımıza çıkabilmektedir. Uyguladığımız fiziksel terapilerde kişilerin kendilerine has yaşamlarını göz önünde bulundurup kişilere özel çalışma yöntemleri oluşturmaktayız.

REFLEKSOTERAPİ: Destekleyici  ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bunun da nöronların yardımı ile vucumuzda ilgili organı uyardığını savunur. Bu etkileşim ile hedeflenen amaca ulaşılmaktadır. Refleksoloji temelde, özellikle ayak tabanı ve eldeki bazı noktalara uygulanan basınçlı noktasal masaj tekniğidir. Refleksoloji ile bel-sırt-boyun gibi vucut ağrıları, adet düzensizlikleri, kilo problemleri, alt ıslatma problemleri, depresyon, stres, yorgunluk, migren ve benzeri baş ağrıları, mide problemleri gibi ve benzeri yaşanan  birtakım sıkıntıların çözümleri sağlanabilmektedir.

FİZYOTERAPİ MASAJI: Ağrılı veya kusurlu bölgelerde insan vucudunun uzun zamanda tamir edebildiği veya yönlendirme yapılmadan kendi kendini tedavi edemeyecek durumlarda uzman kişi olan fizyoterapist yardımıyla el masajı  ve  fizyoterapi egzersizleri  ile iyileşmenin sağlanmasıdır.

Bilgi, sorularınız ve randevu almak için telefonumuz: 0 212 322 4783

Adres: Hacı Ahmet Caddesi Sadık Sokak No. 7/A Göktürk-Eyüp/İSTANBUL

http://www.naturelpsikolojikdanismanlik.com/

kroki

HİZMETLERİMİZ
PSİKOLOJİK TEDAVİ ALANLARI
Aile ve Evlilik Terapileri
Psikolojik Danışmanlık
Depresyon Tedavisi
Panik Atak
Cinsel Problemler ve Çözümleri
Yeme  Bozuklukları
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
Sınav  Stresi
Değerlendirme ve Zeka  Testleri
Öğrenme Güçlüğü ve Disleksi
Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği
DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI TEDAVİLERİ
Kekemelik
Artikülasyon Bozuklukları
Afazi
FİZİKSEL TEDAVİLER
Refleksoterapi
Fizyoterapi Masajı
Bilgi ve Randevü İçin Telefon: 0 212 322 4783
Adres : Sadık Sokak No: 7/A Göktürk,EYÜP/HİZMETLERİMİZ
PSİKOLOJİK TEDAVİ ALANLARI
Aile ve Evlilik Terapileri
Psikolojik Danışmanlık
Depresyon Tedavisi
Panik Atak
Cinsel Problemler ve Çözümleri
Yeme  Bozuklukları
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
Sınav  Stresi
Değerlendirme ve Zeka  Testleri
Öğrenme Güçlüğü ve Disleksi
Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği
DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI TEDAVİLERİ
Kekemelik
Artikülasyon Bozuklukları
Afazi
FİZİKSEL TEDAVİLER
Refleksoterapi
Fizyoterapi Masajı
Bilgi ve Randevü İçin Telefon: 0 212 322 4783
Adres : Sadık Sokak No: 7/A Göktürk,EYÜP/İSTANBUL

Bir cevap yazın

Call Now Button